SESSİZ VE YALNIZ DÜNYA

HAYAT ÇOK GARİP VE BİRAZ DA ANLAŞILMAZ OLSA DA SEBEBİ YAPTIKLARIMIZ İLE YAPMADIMLARIMIZIN BİR YANSIMASIDIR.

DÜNYA’DA YAŞANAN VE NEDENİ ŞU AN İÇİN BİLİNMEYEN BİR SAĞLIK SORUNU VAR. ADINA CORONA YA DA COVİD-19 DENİLSE DE SEBEBİ, OLUŞUMU VE İNSANLIĞIN ACI ÇEKMESİNİN BİR TARİFİ OLAMAZ. BELKİ BEN BELKİ DE EN SEVDİKLERİMDEN ÖLENLER OLACAK. KORKU, ACI, IZDIRAP VE ÇARESİZCE ÖLEN VE ÖLÜM KORKUSU ÇEKEN İNSANLAR VE İNSANLARININ SAĞLIĞI İÇİN MÜCEDELE EDEN DOKTORLAR.

ÜLKELER VATANDAŞLARININ SAĞLIĞINA KAVUŞMASI VE HASTALIĞA YAKALANMAMALARI İÇİN MADDİ VE MANEVİ BÜTÜN İMKÂNLARINI KULLANIRKEN NE YAZIK Kİ BAZI İNSANLAR İSTEMEYEREK TE OLSA İNSANLIĞA BELA OLMUŞ COVİD-19 VİRÜSÜNÜN YAYILMASINA KURALLARA UYMAYARAK SEBEP OLUYORLAR.

HASTALIK, EKONOMİK KRİZ VE BELİRSİZLİKLER İNSANLIĞIN BİR BÜTÜN HALİNDE MÜCADELE ETMESİNİ SAĞLADIĞI GİBİ AZ DA OLSA BENCİLLİĞİN VE VURDUM DUYMAZLIĞIN OLUŞMASINI DA NE YAZIK Kİ SAĞLAMIŞTIR.

İSTİKRAR VE KAOS PSİKOLOJİSİ İLE BELİRSİZLİĞİN OLUŞMASI İNSANLIĞIN EN BÜYÜK SINAVI OLSA GEREK. YARDIMLAŞMA VE BÜTÜNLEŞME OLMADAN BU HASTALIĞI DÜNYA’NIN HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇÖZEMEYECEĞİNİ BİLDİĞİMİZ HALDE BELİRSİZLİĞİN TETİKLEYİCİSİ OLAN BENCİLLİK GÜDÜSÜ EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZDIR.

İNSANLIĞIN ACI ÇEKTİĞİ BİR ZAMANDA KİŞİSEL MENFAAT ELDE ETMEYE ÇALIŞMAK İNSANLIĞA YAPILMIŞ EN BÜYÜK SUÇTUR.

ORTAK İNANÇLARIMIZ BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ SAĞLAR.

İNANÇ AYRILIKLARI BÖLÜNMEMİZİ SAĞLAR

İNANÇ KAVGASI YOK OLMAMIZI SAĞLAR.

İNANCIMIZI KAYBETMEDEN BİR BÜTÜN OLALIM.