HİSLER VE DUYGULAR İÇİNDE YAŞAMAK

ELLERİMİZİ BAĞLAYAN, BİZİ BİZDEN EDEN DUYGULARIMIZI ORTAYA ÇIKARAN, BİR İNSANIN ULAŞABİLECEĞİ EN BÜYÜK HİSTİR HİSSETMEK.

BUNA AŞK’DA , SEVDA’DA ULAŞMAYA ÇALIŞANLAR BÜTÜNLÜĞÜ KURMAK İÇİN İLAHİ YA DA MANEVİ DUYGULARINI ORTAYA ÇIKARIRLAR.

HİSSETMEK BU DUYGU VE BİRİKİMİNİN ORTAYA ÇIKMASINI SAĞLAR.

HAYAT BİRİKİMLERİ İLE DUYGU BÜTÜNLÜĞÜNÜN TOPLAMINDA İNSANLARIN HİSLERİ ORTAYA ÇIKAR.

SEVGİLERİNİ VE NEFRETLERİNİ BU HİSLERİ BELİRLER. HİSLERİN OLGUNLAŞMASIYLA HUYLARI ORTAYA ÇIKAR. CAN ÇIKAR HUY ÇIKMAZ TABİRİ DE BURADAN GELİR. BAZI İNSANLAR HUYLARINA O KADAR ADAPTE OLURLAR Kİ KENDİLERİ DIŞINDA HER ŞEYİ ELEŞTİRME GEREĞİ DUYARLAR.

GÜNÜMÜZDE HİSLERİMİZİ BESLEYEN EN BÜYÜK OLUŞUMU MENFAATLERİMİZ BELİRLER. İNSANIN HUYUNU DEĞİŞTİRMESİ İÇİN YA BÜYÜK BİR BUHRAN YAŞAMASI LAZIM YA DA MENFAATLERİNİN İSTEK VE ARZULARINI BESLEYEN , DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİN HAYAT TECRÜBELERİYLE BİRLEŞMESİ LAZIM.

ASLINDA HER KONU BİRBİRİYLE BAĞLANTILIDIR. SEVGİ, NEFRET, DUYGU, DÜŞÜNCE, HAYAT, MENFAAT, ARZU VE İSTEK.

BUNLAR ASLINDA TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞEN BİR OLUŞUM OLARAK GÖRÜLSE DE BİRBİRLERİNİ BAĞLAYAN OLUŞUMLAR AYRI AYRI VE BİR O KADAR DA BİRBİRİNE BAĞLIDIR.

KAFA KARIŞTIRICI OLSA DA BİR ÖRNEKTE BELİRTMEK GEREKİRSE

İKİ İNSANIN BİRBİRİNİ SEVMESİ İÇİN , ARZU, İSTEK, MENFAAT, DUYGU, DÜŞÜNCE BİR ARADA OLMAZSA BUNUN ADI SEVGİ OLMAZ. YAŞAM TARZIMIZ TOPLUM İÇİNDEKİ YERİMİZ BU OLUŞUMLARIN OLUŞMASINI SAĞLADIĞI GİBİ HİSSETMEK BUNLARIN ASLINDA BİRLEŞMESİNİ SAĞLAR.

BU HAYATTA YAŞADIĞIMIZ TECRÜBE EDİNDİĞİMİZ HER ŞEY BİLİNÇALTIMIZDA BİR BİRİKİM OLUŞTURMAMIZI SAĞLAR. BU BİRİKİMLERDE HUY VE HİSLERİMİZİ BELİRLER.

SESSİZLİĞİN GÜCÜNÜ HİSSETMENİZ DİLEĞİYLE